łodzie

Zielona infrastruktura

Dowiedz się więcej
łodzie

Energooszczędne oświetlenie

Dowiedz się więcej
łodzie

Kampania edukacyjna

Dowiedz się więcej
łodzie

Niebieska infrastruktura

Dowiedz się więcej
logo Iceland Liechtenstein Norwey grants

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej

logo NFOŚiGW logo NFOŚiGW logo Łapy logo partner

Szkolenie dla nauczycieli ze szkół podstawowych i przedszkoli w Gminie Łapy z zakresu prowadzenia zajęć edukacyjnych o zmianach klimatu.

W dniu 5 grudnia 2022 r. odbyło się szkolenie dla nauczycieli ze szkół podstawowych i przedszkoli w Gminie Łapy z zakresu prowadzenia zajęć edukacyjnych o zmianach klimatu. Szkolenie realizowane było w ramach projektu pn. „Wspólnie z naturą w Łapach – adaptacja do zmian klimatu”. Szkolenie przeprowadził ekspert z Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku. W szkoleniu wzięło udział 15 nauczycieli ze szkół podstawowych i przedszkoli z terenu Gminy Łapy.

Celem szkolenia było uporządkowanie wiedzy z obszaru zmian i ochrony klimatu. Udział w szkoleniu przygotował uczestników do przeprowadzenia warsztatów tematycznych dotyczących edukacji klimatycznej. Szkolenie prezentowało praktyczne informacje na temat prowadzenia atrakcyjnych dla ucznia zajęć z zakresu zmian klimatu. Przedstawione zostały przykłady konkretnych zajęć wykorzystujących metody eksperymentalne i angażujące uczniów. W ramach szkolenia powstały materiały dydaktyczne, które pomogą w prowadzeniu zajęć dydaktycznych w szkołach i przedszkolach.

Szkolenie dla nauczycieli ze szkół podstawowych i przedszkoli w Gminie Łapy z zakresu prowadzenia zajęć edukacyjnych o zmianach klimatu. – Wspólnie z Naturą w Łapach