łodzie

Zielona infrastruktura

Dowiedz się więcej
łodzie

Energooszczędne oświetlenie

Dowiedz się więcej
łodzie

Kampania edukacyjna

Dowiedz się więcej
łodzie

Niebieska infrastruktura

Dowiedz się więcej
logo Iceland Liechtenstein Norwey grants

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej

logo NFOŚiGW logo NFOŚiGW logo Łapy logo partner

Energooszczędne oprawy LED i inteligentny system zarządzania oświetleniem ulicznym

Umowę na modernizację oświetlenia ulicznego obejmującą wymianę opraw oświetlenia ulicznego na energooszczędne oprawy LED na terenie gminy Łapy wraz z systemem inteligentnego zarządzania oświetleniem w ramach projektu „Wspólnie z naturą w Łapach – adaptacja do zmian klimatu” podpisał w czwartek, 6 lipca burmistrz Krzysztof Gołaszewski z Jackiem Chancewiczem właścicielem firmy Solarwat w Sokółce, która została wyłoniona w przetargu na realizację tej inwestycji.

Projekt zakłada wymianę 2629 sztuk istniejących, wyeksploatowanych i nieefektywnych opraw wysokoprężnych, w tym 85 opraw parkowych, na nowoczesne oprawy ze źródłami światła typu LED celem zwiększenia efektywności energetycznej i ekonomicznej oraz uzyskania właściwych parametrów oświetlenia. Dodatkowo 159 istniejących ledowych opraw ulicznych i 64 opraw parkowych zostanie dostosowanych do współpracy z systemem sterowania.

W czasach, gdy prąd jest tak drogi inwestycja w wymianę na LED-owe oświetlenia ulic gminnych przyniesie tak potrzebne oszczędności. Jednocześnie ulice będą doskonale oświetlone, co na pewno poprawi bezpieczeństwo. Nie bez znaczenia jest też aspekt ekologiczny – mówi burmistrz Krzysztof Gołaszewski.

Wykonawca ma cztery miesiące od podpisania umowy na wykonanie prac.

Wartość zamówienia brutto to 4 543 752 zł.

Energooszczędne oprawy LED i inteligentny system zarządzania oświetleniem ulicznym – Wspólnie z Naturą w Łapach