łodzie

Zielona infrastruktura

Dowiedz się więcej
łodzie

Energooszczędne oświetlenie

Dowiedz się więcej
łodzie

Kampania edukacyjna

Dowiedz się więcej
łodzie

Niebieska infrastruktura

Dowiedz się więcej
logo Iceland Liechtenstein Norwey grants

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej

logo NFOŚiGW logo NFOŚiGW logo Łapy logo partner

Punkt Informacyjny Projektu podczas Festynu „zŁap Lato” z okazji DNI ŁAP 2023

W niedzielę – 2 lipca 2023r. w Łapach odbył się Festyn „zŁap Lato” z okazji Dni Łap, którego organizatorem był Dom Kultury w Łapach oraz Burmistrz Łapy. Na łapskiej scenie zabrzmiała muzyka gwiazdy wieczoru – zespołu KOMBII. Wystąpił też zespół AKUSTYCZNI z coverami najlepszych utworów światowej muzyki rozrywkowej.

Festyn rozpoczęły występy uczestników pracowni śpiewu łapskiego Domu Kultury. Można było zobaczyć pokazy tańca w rytmie hip-hopu oraz zumby. Zaśpiewały wspaniałe jak zawsze „Łapskie Nutki”, które w tym roku obchodzą jubileusz 20-lecia istnienia. Na scenie pięknie zaprezentował się również zespół „…kolej na Łapianki!”.

Mieszkańcy Łap i przybyli goście mogli skorzystać z wioski dziecięcej z dmuchańcami, animatorami kultury i strefą aktywności społecznej. Na terenie stadionu wystawcy oferowali też lody, miody z pasieki, rzemiosło ludowe oraz lokalne przysmaki przygotowane przez koła gospodyń wiejskich. W trakcie festynu dzieci mogły wziąć udział w grze terenowej.

Podczas imprezy gminnej DNI ŁAP, działało stoisko gminnego Punktu Informacyjnego Projektu „Wspólnie z naturą w Łapach – adaptacja do zmian klimatu”, prowadzone były działania edukacyjno-informacyjnych w zakresie adaptacji do zmian klimatu. Udostępniano materiały edukacyjno – informacyjne, przeprowadzane były quizy z zakresu wiedzy o zmianach klimatu i środowisku. Projekt dofinansowany jest ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 w ramach programu: Środowisko, Energia i Zmiany klimatu.

Tego dnia poznaliśmy również laureatów Nagrody Burmistrza Łap „Kryształowa Podkowa – Wyróżnienie Roku” w 2023 r. W trakcie festynu odbył się także „Piknik z produktem polskim”, podczas którego rozstrzygnięto konkurs kulinarny dla kół gospodyń wiejskich pn. „Bitwa Regionów”.

DNI ŁAP 2023
Punkt Informacyjny Projektu podczas Festynu „zŁap Lato” z okazji DNI ŁAP 2023 – Wspólnie z Naturą w Łapach