łodzie

Zielona infrastruktura

Dowiedz się więcej
łodzie

Energooszczędne oświetlenie

Dowiedz się więcej
łodzie

Kampania edukacyjna

Dowiedz się więcej
łodzie

Niebieska infrastruktura

Dowiedz się więcej
logo Iceland Liechtenstein Norwey grants

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej

logo NFOŚiGW logo NFOŚiGW logo Łapy logo partner

Dzień Ziemi 2023 w Gminie Łapy

Z okazji Światowego Dnia Ziemi 21 kwietnia została zorganizowana akcja sprzątania terenów rekreacyjnych w gminie Łapy. Celem wydarzenia było zwrócenie uwagi na problemy związane z ochroną środowiska naturalnego i zachęcanie ludzi do podejmowania działań, które pomogą w jego ochronie. Święto to ma ogromne znaczenie ze względu na wspólną odpowiedzialność za dbanie o naszą planetę i zapewnienie jej zrównoważonej przyszłości.

Rozpoczęcie akcji sprzątania poprzedziło przywitanie przez burmistrza Krzysztofa Gołaszewskiego, który podziękował wszystkim uczestnikom za liczne przybycie. W swoim wystąpieniu podkreślił, jak ważne jest dbanie o czystość miasta oraz wyraził wdzięczność za to, że mieszkańcy są gotowi poświęcić swój czas i energię, aby poprawić jego wygląd. Głos zabrał również Pan Bartosz Sokołowski, asystent Pana Ministra Adama Andruszkiewicza, który w ramach ogólnopolskiej akcji „Sprzątamy dla Polski” przyjechał do Łap.

W trakcie wydarzenia działało stoisko gminnego Punktu Informacyjnego Projektu „Wspólnie z naturą w Łapach – adaptacja do zmian klimatu”, gdzie prowadzone były działania edukacyjno-informacyjne w zakresie adaptacji do zmian klimatu. Projekt dofinansowany jest ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 w ramach programu: Środowisko, Energia i Zmiany klimatu.

Na zakończenie akcji na uczestników czekało wspólne ognisko i poczęstunek. Każda osoba w podziękowaniu za udział w akcji otrzymała  „zielone niespodzianki” oraz drobny upominek.

Dzień Ziemi 2023 w Gminie Łapy – Wspólnie z Naturą w Łapach