łodzie

Zielona infrastruktura

Dowiedz się więcej
łodzie

Energooszczędne oświetlenie

Dowiedz się więcej
łodzie

Kampania edukacyjna

Dowiedz się więcej
łodzie

Niebieska infrastruktura

Dowiedz się więcej
logo Iceland Liechtenstein Norwey grants

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej

logo NFOŚiGW logo NFOŚiGW logo Łapy logo partner

Punkt Informacyjny Projektu podczas Festynu „Łap Lato” z okazji DNI ŁAP 2022

W niedzielę – 3 lipca 2022r. w Łapach odbył się Festyn „Łap Lato” z okazji Dni Łap, którego organizatorem był Dom Kultury w Łapach oraz Gmina Łapy. Główną gwiazdą wieczoru był zespół WILKI, który porwał tłum do wspólnego śpiewania. Podczas koncertu wytworzyła się piękna, magiczna aura przenosząca w świat dobrej muzyki!

Na scenie pojawiły się utalentowane dzieci z pracowni muzycznych i tanecznych z Domu Kultury w Łapach, odbył się pokaz rytmiki artystycznej, wystąpiły “MPower Cheers Łapy”, Chór „Łapskie Nutki” oraz zespół folklorystyczny “Kolej na Łapianki”. Pani Patrycja Cholewa zaprosiła mieszkańców do wspólnego pokazu ZUMB-y.

Mieszkańcy Łap i przybyli goście mogli skorzystać z wioski dziecięcej z dmuchańcami, animatorami kultury i strefą aktywności społecznej. Dzięki Centrum Aktywności Społecznej można było skosztować darmowej waty cukrowej, zapleść warkoczyki, namalować twarz. Była również możliwość zagrania w grę XXL czyli łowienie kaczuszek, strzał z łuku oraz zagrać w grę JENGA.

Jednostka Ratowiczo Gaśnicza w Łapach pokazała swój sprzęt oraz zapewniła pokaz. Warto było zajrzeć również na stoisko Wojskowego Centrum Rekrutacji w Białymstoku, 18 Białostockiego Pułku Rozpoznawczego i 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej, Białostockiego Centrum Onkologii w Białymstoku oraz stoisk Departamentu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

Podczas imprezy gminnej DNI ŁAP, działało stoisko gminnego Punktu Informacyjnego Projektu „Wspólnie z naturą w Łapach – adaptacja do zmian klimatu”, prowadzone były działania edukacyjno-informacyjnych w zakresie adaptacji do zmian klimatu. Udostępniano materiały edukacyjno – informacyjne, przeprowadzane były quizy z zakresu wiedzy o zmianach klimatu i środowisku. Projekt dofinansowany jest ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 w ramach programu: Środowisko, Energia i Zmiany klimatu.

Tego dnia poznaliśmy również laureatów Nagrody Burmistrza Łap „Kryształowa Podkowa – Wyróżnienie Roku” w 2022 r. w każdej z trzech kategorii: FIRMA/INSTYTUCJA, OSOBA,ORGANIZATOR PRZEDSIĘWZIĘCIA/WYDARZENIA. Nagroda była przyznawana firmom, osobom i instytucjom, które poprzez swoje działania przyczyniły się do promocji i budowania pozytywnego wizerunku Gminy Łapy oraz w istotny sposób wspierają jej rozwój

Punkt Informacyjny Projektu podczas Festynu „Łap Lato” z okazji DNI ŁAP 2022 – Wspólnie z Naturą w Łapach